SYNAT Workshop 2013, Warsaw University of Technology

Zaproszenie do uczestnictwa

Tematyka i cele Warsztatów

Projekt SYNAT (System Nauki i Techniki) ma na celu utworzenie uniwersalnej, otwartej, repozytoryjnej platformy hostingowej i komunikacyjnej dla sieciowych zasobów wiedzy dla nauki, edukacji i otwartego społeczeństwa wiedzy. Jest ono realizowane w latach 2010-2013 przez sieć naukową zrzeszającą 16 instytucji krajowych. Celem projektu jest opracowanie koncepcji oraz wdrożenie sieciowej platformy hostingowej i komunikacyjnej dla zdigitalizowanej wiedzy wykorzystywanej przez badaczy, jednostki naukowe, studentów itp.

Celem Warsztatów jest stworzenie forum wymiany pomysłów dotyczących metod wykorzystywanych w projekcie i wyników uzyskanych do tej pory. Tematyka Warsztatów obejmuje wszystkie zagadnienia realizowane w ramach projektu. Uczestnictwo w Warsztatach jest ograniczone wyłącznie do instytucji będących członkami konsorcjum.

Zgłaszanie artykułu

Zachęcamy autorów z instytucji uczestniczących w projekcie SYNAT do zgłaszania manuskryptów w języku angielskim wykorzystujących styl Springera LNCS/LNAI o długości 8-30 stron. Wszystkie zgłoszenia będą obsługiwane elektronicznie. Zgłoszenia będą recenzowane przez Komitet Programowy Warsztatów SYNAT.

Publikacja

Prace zaakceptowane do publikacji w wersji rozszerzonej będą publikowane przez Springer-Verlag w serii Studies in Computational Intelligence. Wszelkie informacje dotyczące przygotowania tekstu można znaleźć na stronie wydawnictwa Springer-Verlag.

Prezentacja oprogramowania

2 lipca przewidujemy prezentację oprogramowania powstałego w ramach projektu SYNAT.

  • Oprogramowanie będzie można oglądać na specjalnie przeznaczonych do tego celu komputerach,
  • Oprogramowanie będzie omawiane w trakcie 30-minutowych prezentacji.
Propozycje dotyczące prezentacji oprogramowania proszę przesyłać do Roberta Bembenika.